Джозеф Манкевич

Жизнь в театре — всего лишь один сезон, а сезон — это целая жизнь.

Оскар Уайльд

Истинный драматург показывает нам жизнь средствами искусства, а не искусство в форме жизни.

Василий Ключевский

Скучен театр, когда на сцене видишь не людей, а актеров.

Справки по телефону:

(542) 22-10-17

Школа Конфуція

Опубликовано : 8-01-2014, 17:21 | Категория: Статьи

08 января 2014 0

Майже усе життя Конфуція, великого вчителя Стародавнього Китаю, пройшла в поневіряннях. «... Конфуцій, великий своєю миролюбністю і справедливістю, був настільки переслідуємо сучасністю своїми, що навіть повинен був тримати напоготові запряжену колісницю і більшість життя провів у вимушених переїздах.

 

Але історія відкинула в безодню імена цих невігласів - переслідувачів. А Конфуцій не тільки залишився в пам'яті, не тільки прожив через тисячоліття, але ім'я його ще більше зміцнюється і в теперішньому сучасній свідомості», - так говорив М.к.реріх.

 

По суті, будучи настільки молодим, Конфуцій став засновником першої в Китаї приватної школи, і при тому не просто школи, де викладалися ті чи інші науки і мистецтва, а школи виховання людських характерів. Події такого масштабу рідко вміщуються у свідомість їх безпосередніх очевидців. Але Конфуцій-вчитель ніколи не переставав бути Конфуцієм-учням і вчився все життя з непереможною жадобою пізнання.

 

Чим же привертав Кун Цю своїх перших учнів - людей, які були трохи молодшими, майже ровесники? Навряд чи перспективою блискучої кар'єри, яку він не міг пообіцяти, навіть якщо б бажав. Для тих, хто хотів скоріше вибитися в чиновники, розумніше було б шукати покровителів серед царських вельмож. Кун Цю залучав своїх учнів «мрією про світ, в якому на зміну війні, ненависті і злиднях прийдуть світ, доброта і щастя».

 

Але Кун Цю ніколи не малював перед своїми учнями утопічні картини загального процвітання, так і пишномовних розмов він терпіти не міг. Обіцянок він теж не роздавав, а швидше за все радив приходив до нього починати з малого. Приміром, бути вірним своєму слову, у вчинках, думках своїх не втрачати гідності, твердо триматися обраних ідеалів і не змінювати їм навіть перед лицем смерті. Начебто прості і ясні вимоги, та тільки виконати їх зовсім нелегко... Але допомагав і вів вперед Кун Цю, його незмінне привітність і життєлюбність, його могутня воля і непідробна доброта. За такою людиною просто не можна було не піти.

 

Як відомо, вислови Конфуція і на сьогоднішній день є актуальними, і їх знають практично всі, том ущо вони справді відомі на весь світ. Конфуцій заявляв, що вчення починається з виконання повсякденних обов'язків, і радив першим ділом бути серйозним і уважним у дрібницях, починати з виконання обов'язку перед ближнім, навчитися знаходити вчителя в кожному зустрічному.

 

Вчитель Кун сказав: «Навіть у товаристві двох людей я неодмінно знайду, чому у них повчитися. Достоїнств їх я буду наслідувати, а на їх недоліках сам буду вчитися».

 

«При зустрічі з гідною людиною думай про те, як зрівнятися з ним. Зустрівшись з низьким людиною, вникай в себе і сам себе суди. Бо навіть найбільший шлях проходять маленькими кроками, і на вершину не зійти, не почавши з підніжжя», - так учив Учитель Кун.

 

Розповідають, що Конфуцій за своє життя навчив дві тисячі учнів, а сімдесят два з них «прославилися в світі»...

Оставить комментарий

Введите имя

Введите имя

Введите текст комментария

Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера

Введите текст с картинки

Труппа весь состав

Евгения Серебрякова

Народ. артистка Украины

Николай Ластовецкий

Народ. артист Украины

Контакты

Адрес: г. Сумы 03135 пл. Театральная 1

Тел: (542) 22-10-17

Театр — это не рассказ о любви, это она сама — любовь. И значит, вас двое: ты и зритель

Михаил Щепкин

История

В 1933 году как первый передвижной рабоче-крестьянский театр основали Сумской театр драмы и музыкальной комедии им. Щепкина в Лубнах. Данная труппа еще перед войной являлось основным ядром музыкально-драматического театра имени Михаила Семеновича Щепкина на Украине...