Джозеф Манкевич

Жизнь в театре — всего лишь один сезон, а сезон — это целая жизнь.

Оскар Уайльд

Истинный драматург показывает нам жизнь средствами искусства, а не искусство в форме жизни.

Василий Ключевский

Скучен театр, когда на сцене видишь не людей, а актеров.

Справки по телефону:

(542) 22-10-17

«Чаклунське віконце»

Опубликовано : 4-12-2013, 23:37 | Категория: Статьи

04 декабря 2013 0

Мчить в холодному зоряному просторі маленька блакитна планета Земля. І в найлютіший (по ідеї) мороз вона приходить на своїй орбіті до якоїсь омріяної точці. В цю мить багатомільярдне людство, радіючи, наповнює келихи іскристим вином, вигукуючи: «З Новим роком! З новим щастям!» Вважається, що ця точка на орбіті, цей день - незвичайний і чарівний, хоча, строго кажучи, він нічим не виділяється серед інших. Але нашій душі потрібен цей свято як рубіж, як чаклунське віконце, з якого видно і минуле, і майбутнє. Добре б у цьому віконці скло було не замутненное - ні хворобою, ні бідою, ні тяжкою думою. Добре б всім мати привід для оптимізму. Щоб сніг був іскристо білим, небо синє, ялинка - зеленою, а очі улюблених сяяли від щастя. І щоб почалося нове життя.

 

Тому коли на грудневому з'їзді Спілки театральних діячів голова цього союзу Лесь Танюк у своїй доповіді видав ідею підпорядкувати Криворізький театр «Академія руху» області, сім'я його засновників Бєльських зраділа. Все-таки обласний кишеню побільше міської, може, стане їм у 2008 році легше. Художньому керівникові театру, заслуженому діячу мистецтв Олександру Бєльському, директору Антоніні Бєльської, молодому режисерові художник Сергію Бєльському не приходить в голову розділяти своє життя на роботу і побут: живуть вони в театрі, театром і для театру. Така це захоплена сім'я - і батьки, і діти живуть не побутом, а сценою. Ця дивовижна упоенность творчістю, мабуть, збіднює побут, але щедро обдаровує радістю роботи. Тому, окрім вистав, прем'єр і репетицій, у них так часто трапляються свята.

 

У 2007 році їх було багато - по-перше, три фестивалю. На преднипровском конкурсі «Січеславна» театр отримав три дипломи за виставу «Камінний хрест», С. Бєльський отримував «Надію Січеславни» як молодий режисер вистави «Пригоди ведмедика Панди», А. Більська нагороджена за краще музичне оформлення спектаклів. Потім, влітку, була «Мельпомена Таврії» у Херсоні, за нею листопадові «Тернопільські театральні вечори. Дебют». У кожному фестивалі театр пролунав потужно і отримав відзнаки - нагороди, подарунки, дипломи. Цікаві слова прозвучали в одному з них: «За жертовне служіння мистецтву». Це дуже точно. Новогодіе - для цього колективу кордон, перейти який допомагають прем'єри. Ними прийнято відкривати перші січневі дні.

 

Варто розуміти, що в Україні також театр відігравав та відіграє велику роль в побудові культури нашої нації. А взагалі, якщо вас цікавить Культура України то тисніть по посиланні. Це класний сайт, який багато про історію та сучасність розповісти може. 

Оставить комментарий

Введите имя

Введите имя

Введите текст комментария

Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера

Введите текст с картинки

Труппа весь состав

Евгения Серебрякова

Народ. артистка Украины

Николай Ластовецкий

Народ. артист Украины

Контакты

Адрес: г. Сумы 03135 пл. Театральная 1

Тел: (542) 22-10-17

Театр — это не рассказ о любви, это она сама — любовь. И значит, вас двое: ты и зритель

Михаил Щепкин

История

В 1933 году как первый передвижной рабоче-крестьянский театр основали Сумской театр драмы и музыкальной комедии им. Щепкина в Лубнах. Данная труппа еще перед войной являлось основным ядром музыкально-драматического театра имени Михаила Семеновича Щепкина на Украине...